آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون شامل ویتامین های ب ۱۲ و ۶  است که برای موارد زیر در افراد به خصوص سالمندان استفاده می شود :

  • آرتروز

  • آلزایمر 

  • کم خونی

و به توصیه پزشکان برای بیماری های کبدی و کلیوی توصیه نمی گردد.

آمپول نوروبیونویتامین‌های گروه B اهمیت زیادی در تامین، و ساخت دوباره اعصاب بدن دارند و همین طور در تسکین درد‌ها به خصوص درد‌های ناحیه کمر و نوروپاتی دیابتی،  و جهت بالا بردن سرعت انتقال عصبی و ترمیم اعصاب آسیب دیده تاثیر به سزایی دارد. 

با توجه به شیوع بالا ویروس کرونا که به دنبال آن سستی و ضعف در بدن بیمار و بعد از دوران نقاعت ایجاد می‌شود تجویز و مصرف این آمپول افزایش یافته است.

ادعا مبنی بر اینکه این دارو جهت پیشگیری و  درمان بیماری کوید ۱۹ ،مناسب است در هیچ تحقیقی مستند اعلام نشده است و  ادعای علمی نیست. در مورد مصرف این دارو به صورت تزریقی به عنوان مکمل هفته‌ای یک‌عدد از آن را در افرادی که با کمبود آن موجه هستند یا در لیست بیماران بالا قرار دارند ،تزریق کرد.  نوروبیون به عنوان مکمل شناخته شده است و دوره مصرفی آن بنا به شرایط بدنی هر فرد متفاوت است و زمان مشخصی ندارد. و جهت کاهش ضعف عمومی بدن  از آن استفاده می شود. و نیز این مکمل را میتوان با سایر ویتامین ها  ازجمله ویتامین سی‌و دی استفاده نمود. انواع مکمل‌های غذایی را می توان به صورت خوراکی نیز مصرف کرد و به ندرت نیاز به تزریق آمپول‌های ویتامین از جمله آمپول نوروبیون است؛ به جز در مواردی که بیمار دچار اختلال در جذب ویتامین‌ها از راه دستگاه گوارش باشد .

این دارو دربیماران مبتلا به پارکینسون که دوره مصرفی داروی لوودوپا را دارند حتما با احتیاط و نظر پزشک باید مصرف گردد چرا که آمپول نوروبیون بر روی لوودوپا اثر معکوس دارد و باعث کاهش اثر این دارو در بیماران مبتلا به پارکینسون می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوازض این دارو ویدیو زیر را تماشا کنید 

برای دیدن ویدیو اینجا کلیک نمایید.