تاریخچه مرکز ما: 

مرکز جامع توانبخشی سالمندان یاس از سال ۱۳۸۸ به همت تعدادی از متخصصین در مکانی واقع در غرب تهران ( شهرک غرب ) تاسیس گردید .اما متاسفانه به دلایل متعدد از جمله عدم آشنایی سالمندان و خانواده ها  و توان مالی ضعیف مراجعین برای پرداخت هزینه ها ، این مرکز با مشکلات متعدد مالی روبرو گشت و پس از گذشت یک و نیم سال با مشکل مواجه شد . اما خوشبختانه  با حمایت سازمان بهزیستی و مسئولین دلسوز آن ، همت سرکار خانم دکتر مرضیه شیرازی خواه و حمایت مدیریت عامل نیروگاه طرشت در همان سال در مکان فعلی واقع در ستارخان مجددا راه اندازی شد و با بهره گیری ازدانش متخصصین رشته های مختلف توانبخشی به فعالیت خود ادامه داد.

معرفی مرکز ما:  

کشور ما هم اکنون با پدیده سالمند شدن جمعیت مواجه است  و بر اساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران ، در سال ۱۳۹۵ تعداد سالمندان کشورمان ۷ میلیون و۴۵۰ هزار نفربوده است و در سال ۲۰۵۰ میلادی حدود ۳۰ در صد جمعیت کشورمان را سالمندان تشکیل خواهند داد. لذا ما به منظور پیشگیری از آسیب های احتمالی دوران سالمندی و توانمندسازی سالمندان و خانواده ها در جهت لذت بردن از این دوران این مرکز را راه اندازی نمودیم.

مرکز یاس یک مرکز توانبخشی ارائه دهنده خدمات جامع در زمینه  توانبخشی به سالمندان ، افراد دارای ناتوانی و خانواده های آنها می باشد . ما به مراجعیین مان از طریق برگزاری کلاسهای آموزشی ، ارائه خدمات پزشکی، توانبخشی ، مراقبتی و توانبخشی اجتماعی با استفاده از تشکیل شبکه اجتماعی بین اعضای مرکز کمک می کنیم تا افراد به توانمندی و استقلال لازم در زندگی خود برسند .

ما در این حوزه به عنوان اولین مرکز روزانه توانبخشی در سالمندان سعی نموده ایم که با  بهره گیری از یک تیم قوی ، آموزش دیده و منسجم خدمات جامع را با حداکثر تاثیر به افراد مراجعه کننده ارائه نماییم .

هم اکنون این مرکز خدمات خود را به صور ذیل ارائه می دهد: 
  • مراقبت و توانبخشی روزانه
  • توانبخشی در منزل
  • مراقبت در منزل
  • طرح توانمند سازی

چشم انداز مرکز ما

در نظر داریم با بهره گیری از کارامد ترین متخصصین توانبخشی پیام آور سلامتی برای سالمندان نه فقط در جامعه خود بلکه در سطح جهان باشیم . و با ارائه پیشنهادات لازم در خصوص سلامت سالمندان نگرش سالمندان ، خانواده ها ، مدیران و سیاستگذاران را به دوران سالمندی بیش از پیش مثبت نماییم.

ماموریت ما :  

ما به دنبال این هستیم که افراد مراجعه کننده به ما از کیفیت بالایی از زندگی برخوردار شوند . و در کنار آن بتوانیم یاریگرو حمایت کننده ی خوبی برای آنها و خانواده هایشان باشیم .

ما اعتقاد داریم که هر خانواده ای منحصر به فرد است و نیاز های خاص خود را دارد . لذا سعی می کنیم با ارائه برنامه ای جامع با کمک تیمی منسجم  نیازهای مراجعینمان را برطرف سازیم.

×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟