ما در مرکز سالمندان روزانه یاس با ایجاد محیطی شاد و ایمن شرایطی را فراهم می کنیم که بتوانند ضمن برخورداری از مراقبت سالمندی روزانه در برنامه های مختلف آموزشی، فرهنگی، اوقات فراغت شرکت کنند.
خدمات مرکز روزانه سالمندان مشمول چه کسانی می شود؟
۱- سالمندانی که تنها هستند و می خواهند ساعاتی از روز را همراه با همسالان خود را به صورت شاد سپری کنند. این عزیزان می توانند از برنامه های متنوع ورزشی ، تقویت حافظه، موسیقی درمانی، بازی درمانی ، کافه خرد ، شعر خوانی، سواد آموزی، مهارت های الکترونیکی، مدیتیشن ،مشاوره های گروهی و فردی، یوگای خنده، بازی درمانی، سفال درمانی، هنردرمانی، فیلم و نمایش.. تحت نظر کارشناسان مجرب مرکز سالمندی روزانه یاس استفاده نمایند.
۲- سالمندانی که به نوعی دارای مشکلات مختلف جسمی از جمله عدم تعادل ، درد ، محدودیت حرکتی ، بی خوابی ، مشکلات اسکلتی عضلانی و .. می باشند و می خواهند ضمن قرار گرفتن تحت نظارت متخصصین سالمندی از خدمات توانبخشی به منظور مرتفع کردن مشکلاتشان ، بالا بردن سطح استقلال فردی و افزایش کیفیت زندگی از خدمات مراقبتی و توانبخشی ( کاردرمانی ، فیزیوتراپی ، تمرین درمانی ، آب درمانی و …) استفاده کنند.
۳- سالمندانی که دارای اختلال حافظه شناخت می باشند و نیاز به خدمات تیم تخصصی حافظه دارند . این تیم شامل : پزشک متخصص سالمندی ، پزشک خانواده ، روانشناس و کاردرمانگر دوره دیده می باشد. این تیم در ابتدا سالمند دارای شکایت از مشکلات حافظه را با کمک ابزارهای استاندارد موجود بررسی و سپس برنامه توانبخشی شناختی را تنظیم می نمایند . این برنامه مبتنی بر علایق و سلایق سالمند مورد نظر طراحی می شود و شامل کلاسهای آموزشی فردی و گروهی از جمله : بازی درمانی ، هنر درمانی ، خاطره درمانی و … می باشد .
۴- سالمندانی که نیاز به مراقبتهای دارویی ، پزشکی و پرستاری دارند . اغلب سالمندان از داروهای مختلف با تجویز متخصصین مختلف استفاده می نمایند . در مرکز سالمندان روزانه یاس با حضور پزشک متخصص سالمندی داروهای سالمند بررسی شده و در صورت نیاز به مکاتبه و مشاوره با متخصصین محترم این داروها با شرایط سالمند تنظیم می شود و سالمند می تواند ضمن حضور در برنامه های متنوع گروهی در مهد سالمندی از خدمات پزشکی و پرستاری ازجمله چک فشار خون، قندخون و نگهداری و مراقبت روزانه بهره مند گردد.

جهت ثبت نام و استفاده از کلاسهای گروهی و یا فردی با
بخش مراقبت و توانبخشی روزانه مهد سالمندی یاس

۰۹۰۳۸۶۶۵۹۳۵

تماس حاصل فرمایید

×

Powered by WhatsApp Chat

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟