طب سوزنی

سالمندی حساس ترین دوره از لحاظ جسمانی و روحی است و با بروز بیماری های گوناگون احتمال انجام درمان های تهاجمی و سخت مانند جراحی دیسک کمر کمتر می باشد که با استفاده از طب سوزنی توانایی ایجاد بهبود وضعیت در این دوران و به دور از  تهاجم که در  عمل های سنگین است انجام می گردد.

 طب سوزنی

پزشکان و درمانگران مرکز توانبخشی و مراقبت روزانه سالمندان یاس ما در این بخش  مراقبتی و درمانی مرکز یاس  در کنار استفاده از طب نوین، طب سوزنی  با کمک شیوه های دیگر پزشکی شامل طب سنتی، طب سوزنی،یوگا و .. به صورت مکمل به درمان بیماریهای شایع مانند کمردرد، گرفنگی های شدید عضلانی و انواع سردرد، سینوزیت و … می پردازد .طب سوزنی

طب سوزنی طب سنتی کشور چین می باشد که بیش از دو هزار سال قدمت دارد و در اوایل این طب مخصوص امپراطورهای این کشور پهناور بوده و کم کم به داخل مردم کشانده شده و در سه دهد اخیر گسترش جهانگیری پیدا کرده است طب سوزنى ۲۰ سال است که در ایران رایج شده و در قدیم به صورت موردى پزشکان اقدام به این نوع طبابت مى کردند. هم اکنون پزشکان زیادى هستند که با گرفتن مجوز از سازمان بهداشت و درمان پروانه فعالیت گرفته اند.
اساس در مان در طب سوزنی به تعادل رساندن سیستم های انرژی موجود در بدن انسان می باشد و در حقیقت هر چیزی در طبیعت بایستی تعادل داشته باشد مانند سردی و گرمی ، پستی و بلندی، روز و شب و غیره .

از نظر طب سوزنی در بدن هرموجود زنده دو نوع انرژی جریان دارد : انرژی یین (yin) و انرژی یانگ (yang) تا زمانی که بین این دو انرژی و جریان آن ها تعادل برقرار باشد انسان از سلامت کامل برخوردار است و هر آینه تعادل این دو انرژی تحت تاثیر عوامل خارجی (فشار روحی ، تغذیه بد ، عدم فعالیت و..) مختل شود، انسان دچار بیماری می شود.تحریک مناسب نقاط خاص در بدن به وسیله سوزن های مخصوص و بسیار ظریف می تواند تعادل جریان انرژی را در بدن بر قرار کرده که در اصل موجب ایجاد یک تعادل کلی در انرژی چی موجود در سراسر بدن فرد می شود و با تعادل انرژی ، سلامت روحی و جسمی پدید می آید.

جهت ثبت نام و استفاده از کلاسهای گروهی و یا فردی با
بخش مراقبت و توانبخشی روزانه مهد سالمندی یاس

۰۲۱۴۴۲۸۰۴۲۹

۰۹۰۳۸۶۶۵۹۳۵

تماس حاصل فرمایید